שיניים חסרות עלולות להשפיע בצורה מהותית ביותר על האדם, ולכן יש לטפל במקרים כאלה ולא מומלץ להשלים עם זאת. לחוסר של שיניים יכולה להיות השפעה הן מבחינה אסתטית והן מבחינה בריאותית, ולכן זה לא מפתיע שנעשו, ועדיין נעשים, מאמצים רבים כדי לפתח שיטות טובות להשתלת שיניים. הסיבות שמובילות אנשים בדרך כלל לעשות טיפולים להשתלת שיניים בירושלים זה הרצון להיות מסוגלים לחייך כמו כולם, והחדשות הטובות הן שהיום אפשר לעשות טיפולים כאלה בקלות.

תהליך הטיפול של השתלות שיניים

השתלות שיניים מציעות פתרון מושלם לכל מי שאבדה לו שן או אפילו כמה שיניים בעקבות הזנחה או תאונה וחבלה. תהליך לא פשוט, אבל נותן תוצאות מדהימות.

לא מעט אנשים מאבדים את השיניים שלהם. הסיבה הנפוצה ביותר היא הזנחה של בריאות השיניים, מה שמוביל עם הזמן להיחלשות השיניים ועל כן הן יוצאות ממקומן. סיבה נוספת לאובדן שיניים היא תאונה וחבלה של השיניים. וכמובן, גם הגיל עושה את שלו…

כך או כך, אפשר למצוא פתרון מצוין שיחזיר את החיוך לקדמותו ואולי אף ישפר אותו פלאים. השתלות שיניים  הן תהליך כירורגי בתחום של רפואת שיניים. תהליך זה אינו פשוט כלל ויכול להימשך זמן מה, אך הוא ללא ספק יכול גם להציע את התוצאה הטובה ביותר.

בתהליך של השתלות שיניים מורכבים שתלים דנטליים בנקודות בהן השיניים חסרות. לרוב, עשויים השתלים מטיטניום בשל היותו חומר חזק ועמיד לאורך זמן, מה שחוסך את הצורך בטיפולים חוזרים כעבור מספר שנים.

בעבר, השתלות שיניים בירושלים או בכל אזור אחר בישראל, הייתה כרוכה בהפשלת החניכיים על מנת שהרופא יוכל לבצע את הקידוח ולהכניס את השתל למקומו ולתפור את החניכיים מיד. היום שיטה זו כבר אינה קיימת יותר והפתח בחניכיים יהיה מינימאלי, כך שלא ייגרם נזק בספיגת העצם. השתלים הדנטאליים, מתאימים למטופלים עם גובה עצם מינימאלי וכל שתל, יחזיק שן תותבת אחת או יותר. ישנם מקרים שיש חוסר עצם והמטופל יצטרך לעבור ניתוח על מנת שהלסת תהיה מותאמת להרכבת השתלים.

השתלות שיניים בירושלים במינימום תופעות לוואי או טראומה

היום, השתלת שיניים הינה מקצועית ומתקדמת יותר והופכת את ההליך, לפחות מורכב אם מהבחינה הפיזית או הנפשית. באמצעות תוכנת מחשב, רופא השיניים המומחה בהשתלת השיניים, יערוך תצוגה תלת ממדית שתאפשר לתכנן באופן מדויק את גודל השתל, מקום ההשתלה ויוד. ככל שהדיוק יהיה רב יותר לא תיגרם למטופל כל נפיחות או כאב. אחת ממרפאות השיניים המתקדמות הינה מרפאתו של ד”ר יוסף לרבה, אשר עוסק בתחום רפואת השיניים מזה 30 שנה ומרצה בביה”ס לרפואת השיניים בהדסה עין כרם בירושלים.

את השתלים מחברים לעצמות הלסת, אך אם כמות העצם שנשארה קטנה מדי עוברים לפני כן תהליך כירורגי נוסף של השתלת עצם.

לאחר שהשתל מוחדר פנימה ונתפס, אפשר להדביק או להבריג עליו (תלוי בסוג השתל) כתר ולבסוף יתלבש על השתל המבנה הסופי המושלם.

אם כן, השתלת שיניים מציעה בסופה מראה טבעי לגמרי, ולכן היא הליך מבוקש מאוד. אם גם אתם מעוניינים לבצע את ההשתלה כדי להשלים שיניים חסרות, תצטרכו קודם כל ללכת לרופא מומחה בתחום ההשתלות על מנת לבצע צילום של השיניים שיאפשר לו לראות האם אתם – או ליתר דיוק הלסת שלכם – מתאימה לטיפול הזה, והאם אתם צריכים לעבור טיפול מקדים כלשהו כמו השתלת עצם.