כולנו יודעים שבגילאים צעירים שיני החלב נופלות ומוחלפות בשיניים אשר ילוו אותנו לאורך כל החיים. אך מה עושים במקרה שאותן שיניים נעשות חולות, נרקבות וגורמות לבעיות חניכיים ובפה? אז מתעורר הצורך לעקור אותן כמובן.

הבעיה היא ששיניים חדשות, כבר לא יצמחו במקומם. על מנת שלא להגיע למצב בו חסרות שיניים, דבר שכמובן יכול להפריע לתפקוד היום יומי ולגרום לבעיות לעיסה וכן לבעיות אסתטיקה בפה, ניתן להתקין בפיו של המטופל שתל דנטלי.

 

השתל הדנטלי אשר נועד להשלים שיניים חסרות, הוא למעשה מעין בורג עשוי מתכת ובעל הברגה כפולה. המתכת עצמה עשויה ממתכת אצילה. זוהי מתכת מיוחדת, שלא יוצרת תגובה כימית עם הגוף ומאפשרת את השתלבות השתל בצורה האופטימלית ביותר.

 

הסיבה לכך שהשתל עצמו הוא בעל הברגה כפולה, היא מפני שקיים הצורך להברגה חיצונית ועיגון השתל ללסת ובנוסף יש לבצע הברגה פנימית שמאפשרת לעיגון חלקי שיקום לשתל.

 

השתל הדנטלי, בנוסף להיותו מחליף לשן חסרה, יכול לעזור בשיטות נוספות הקשורות בבניית שיניים,  כמו שיניים תותובות, כתרים מחרסינה ועוד. עמידותו של השתל הדנטלי היא ארוכת טווח, מה שמאפשר למטופל שקט נפשי למשך שנים ארוכות.

 

מלבד העובדה שהשתל יכול לשמש כשן לכל דבר, ההשפעות המנטאליות שלו על המטופל הן עצומות, שכן החיוך נראה מסודר ואסתטי, היכולת ללעוס כמובן חוזרת לתפקוד נורמלי ואף הדיבור במקרים מסויימים יכול להשתפר.