כל אדם, כבר מילדותו חייב ששיניו ייבדקו. לעיתים יש צורך בסתימות, הסרת אבנית, יישור שיניים כבר בגיל צעיר ובהמשך, כאשר אדם מתבגר, טיפול שיניים בירושלים במידה והוא גר בעיר זו, נעשה רק מורכב יותר. בפה קיימת עששת שיש למנוע אותה ולדאוג לבריאות הפה באמצעות ביקורים קבועים ותקופתיים אצל רופא השיניים. במידה והשן והשורש נפגעים לחלוטין, יש לבצע טיפול השתלת שיניים שנחשב כאחד מטיפולי השיניים המורכבים ביותר ורק מומחה להשתלות שיניים יוכל לבצע את ההשתלות.

טיפולים מורכבים של השתלות השיניים אורכות זמן רב, היות וגם לשתל לוקח די הרבה זמן עד שהוא נקלט. אלה הצריכים טיפול ארוך כגון שיקום פה הפתרון המומלץ הינו טיפול שיניים בהרדמה כללית. הרדמה גם היא אינה הליך פשוט ויש לגשת למרפאת שיניים שעובדת עם מרדים מוסמך ולהישמע להוראותיו לפני שמתחילים בטיפול של השתלת שיניים הנעשה תחת הרדמה כללית.

לפני טיפול שיניים בירושלים יש להכין תכנית מובנית

ישנם מטופלים שעוברים חוות דעת מכמה מומחים לפני שהם מתחילים בטיפולי השיניים היות ויש לקבל את התכנית המתאימה ביותר, כאשר כל מומחה יבצע את עבודתו בטיפול שיניים מורכב זה. לפעמים עצם המשפט טיפולי שיניים מורכבים, עשוי להפחיד רבים מהמטופלים, אך היום השיטה היא כה מתקדמת, כך שהמטופלים אינם צריכים להיות מוטרדים יוותר.

זו עובדה ידועה כי טיפולי שיניים מורכבים יותר, נגרמים בשל הזנחה והנזק של המטופלים הינו כפול הן הטיפול עצמו שעשוי לקחת זמן רב והן, התשלום היקר על טיפולים אלה. כרופא שיניים וותיק בכל סוגי טיפולי השיניים ההמלצה שלי היא להיבדק פעמיים בשנה ולהציל את השיניים בזמן. כדאי להישמע להוראות הרופא לתחזוקה נכונה של השיניים, כך שתוכלו למנוע דלקות, חורים ואבנית בשיניים.

מרפאות שיניים העוסקות עם כירורגיית הפה

במקרים רבים, יש להכין את החניכיים ואת הלסת בכלל, לטיפול של השתלת שיניים, היות ובמקרים רבים ישנם כאלה מטופלים שסובלים מנסיגת חניכיים. במקרה זה, יש לבצע ניתוח ולהכין את החניכיים שתהיינה יציבות לקבלת השתלים שיש לקבע בהן. גם חוסר עצם, הינה בעיה מוכרת וקיימים ניתוחים די נפוצים של בניית עצם, על מנת שהשתלים יוכלו להיקבע היטב על החניכיים. כדאי להגיע אל מרפאת שיניים שמחזיקה גם בכירורגים המתמחים בניתוחי פה ולסת.

ניתוחי חניכיים, מטפלים גם במצב של דלקת חמורה שלא מחלימה. ניתוח החניכיים, מיועד לבלום את התפשטותה של הדלקת או של מחלת החניכיים, לנקות את שטח השורשים ולשחזר את החניכיים והרקמה אשר תומכת בהן. ניתוחי פה, כגון הרמת סינוס, מתבצעים כאשר קיים חוסר בעצם לפני השתלה. ניתוח זה למעשה, גורם להגדלת גובה הלסת העליונה, מה שמאפשר באופן קל ובטוח יותר לבצע את השתלת השיניים.

טיפולי שיניים גם לילדים

רפואת שיניים לילדים הינה אחד התחומים החשובים בבריאות כל ילד. זיהוי בעיות בשיניים ובחניכיים כבר בגיל צעיר, יחסוך מהילדים סבל מיותר. יש להתלוות לילד ולהכיר את הרופא המטפל ואת הצוות שכן, רק רופא שיניים המתמחה ברפואת שיניים לילדים יוכל לבצע טיפולים מסוג זה. רופאי השיניים לילדים, מסבירים לילד שלב, שלב לגבי ביצוע הטיפול והם סבלנים מאוד עם הילדים המגיעים למרפאתם. מומלץ כי תהיה כימיה בין הילד לרופא ולצוות המרפאה, כך שהוא יחוש בטוח יותר. אין בארץ מרפאות רבות המחזיקות את כל רופאי השיניים בתחומים השונים אך מרפאתו של ד”ר יוסף לרבה הנמצאת בירושלים מטפלת בכל הגילאים ומבצעת את כל סוגי טיפולי השיניים מן הקלים ועד למורכבים ביותר. לרופא, 30 שנות ניסיון בתחום רפואת השיניים והוא אף מרצה בביה”ס לרפואת השיניים באוניברסיטת הדסה עין כרם.