Uncategorized

רפואת שיניים בירושלים

אחת הסיבות שישראל הינה מדינה הנחשבת כמעצמה בתחום רפואת השיניים, מדובר על מקצוע שיש בו מחקר מתקדם וחידושים בתחום שנראים תמיד במרפאות השיניים בארץ כאשר הטיפול מתקדם יותר. עובדה זו גורמת לצעירים רבים בישראל ללמוד את התחום במיוחד באוניברסיטה העברית שידועה כי שם לומדים רפואת שיניים בירושלים ברמה הגבוהה ביותר. העובדה שהורים רבים דורשים מילדיהם ללמוד מקצוע נחשב ומעניין שיש בו ביקוש רב, גרמה לכך שקיימים הרבה רופאי שיניים מומחים וידועים שהם בעלי שם ומוניטין.

בירושלים למשל, ישנם רופאי שיניים מצוינים היות והם נשארו בעיר, פתחו מרפאות ועם השנים שמם הלך לפניהם. מרפאות השיניים בישראל, לא זאת בלבד שניתן למצוא בהן תחומים רבים במומחיות רפואת שיניים, כי אם השיטות והמכשור הם מן המשוכללים בעולם. בכל עיר קיימות מספר רב של מרפאות שיניים שמתאימות לילדים או למבוגרים וישנן מרפאות שניתן למצוא טיפולי שיניים מתקדמים ומורכבים לכל שכבת הגילאים.

ההתמחויות הרבות של רפואת שיניים בירושלים

כאמור רפואת שיניים ירושלים הינה בעלת שם לא רק באיכות הטיפול, בשיטות המתקדמות כי אם גם בייצור שתלים ובטכנאות השיניים בכלל. זו הסיבה שמי שמגיע להשתלות שיניים באחת מהמרפאות הידועות בירושלים, יודע כי הוא יקבל את ההשתלה המוצלחת ביותר ואת השתלים האיכותיים ביותר, אשר מותאמים לו באמצעות בדיקות מקיפות הקשורות גם לתוכנות מחשב משוכללות שכל רופא שיניים מחזיק בקליניקה שאותה הוא מנהל. זה ידוע, כי השיניים והחניכיים הם מהאיברים הרגישים ביותר בגוף האדם. הסיבה לכך היא שאנו עושים בהם שימוש רב, אם כאשר אנו לועסים מזון, בדיבור או בנשימה. ככל שאנו משתמשים באיבר מסוים באופן תכוף יותר, כך השחיקה שלו תהיה גבוהה יותר.

רופא שיניים בירושלים ממליץ על מעקב מתמיד אחת לתקופה מסוימת שהם מוצאים לנכון, על פי מצב הפה והשינים של כל מטופל. בשל הרגישות הרבה של השיניים וחלל הפה, יש לבחור תמיד מרפאה מוכרת וידועה שיש בה כמה רופאי שיניים, כאשר כל רופא הינו מומחה בתחומו, אם כירורג, אורתודנט, רופא שיניים לילדים, מומחה בכתרים וכיוצא בזה.

גם בעלי שיניים בריאות מבצעים ביקורות שנתיות במרפאות השיניים

גם אלה שיש להם שיניים בריאות וחזקות, מעוניינים לשמור על שלמותן ולכן, הם מבקרים קבוע אצל מרפאת שיניים בירושלים. הגיל עושה את שלו, העצמות נחלשות ולכן גם השיניים שנחשבות אף הן לסוג של עצם. ישנם אנשים שמעוניינים להיות מטופלים במרפאת שיניים ידועה ולא משנה להם אם היא נמצאת בעיר אחרת, העיקר שהם ידעו כי הם נמצאים בטיפול של רופא שיניים מומחה שנים ורבים מגיעים אליו בשל שביעות רצונם.

אחד מהתחומים הפופולאריים בתחום טיפול שיניים בירושלים, הינו שיקום הפה. זהו למעשה תחום שעוסק באסטטיקה של הפה והשבת התפקוד התקין של השיניים והלסתות. התמחות בתחום שיקום הפה, אורכת כשלוש וחצי שנים. רופאי השיניים המתמחים בתחום שיקום הפה יוצרים תוכנית שיקומית למטופליהם, כאשר הם מרכזים את הטיפולים השונים הקשורים לתחום זה. שיקום הפה למעשה, מתמקד בבניית שיניים חדשות במקום אלה שחסרות, או ייצוב של הלסתות בשל חוסר השיניים בפה של המטופלים. תחום רפואת השיניים בישראל, הינו מן המפותחים ביותר. המחקר הישראלי בתחום השתלות השיניים עומד היום במקום הראשון במחקר העולמי ונחשב למתקדם בעולם. בישראל מיוצאים למעלה מ-26 מדינות בעולם. רבים מכל מיני ערים ואזורים בארץ, מגיעים לבצע השתלות שיניים בירושלים רק בשל השם והמוניטין שיצא לרופאי השיניים בעיר זו לכל אזורי הארץ.

להגיע לטיפול שיניים במרפאה מוכרת בירושלים

רפואה זה לא מוצר שרוכשים וניתן להחליף, מדובר על בריאות ואחריות, במיוחד אם מדובר על טיפולים מורכבים כגון כירורגיית הפה והשיניים. גם אם מדובר על רופא שיניים ידוע בעל וותק ומוניטין שמחזיק במרפאת שיניים שבה נמצאים מומחים נוספים, כך שניתן למצוא את כל סוגי הטיפולים תחת קורת גג אחת, גורמת למטופלים להגיע גם לערים מרוחקות יותר בכל תקופת הטיפול, גם אם מדובר בתחום שיקום הפה שהטיפול בו אורך זמן רב. אחת מהמרפאות המוכרות בארץ שייכת לרופא וותיק שהוא מרצה בנושא רפואת השיניים באוניברסיטה העברית. זוהי מרפאתו של ד”ר יוסף לרבה, העוסק ברפואת שיניים מזה 30 שנה. במרפאה ניתן למצוא את כל הטיפולים ובשיטות החדשניות ביותר.

טיפול שיניים בירושלים

כל אדם, כבר מילדותו חייב ששיניו ייבדקו. לעיתים יש צורך בסתימות, הסרת אבנית, יישור שיניים כבר בגיל צעיר ובהמשך, כאשר אדם מתבגר, טיפול שיניים בירושלים במידה והוא גר בעיר זו, נעשה רק מורכב יותר. בפה קיימת עששת שיש למנוע אותה ולדאוג לבריאות הפה באמצעות ביקורים קבועים ותקופתיים אצל רופא השיניים. במידה והשן והשורש נפגעים לחלוטין, יש לבצע טיפול השתלת שיניים שנחשב כאחד מטיפולי השיניים המורכבים ביותר ורק מומחה להשתלות שיניים יוכל לבצע את ההשתלות.

טיפולים מורכבים של השתלות השיניים אורכות זמן רב, היות וגם לשתל לוקח די הרבה זמן עד שהוא נקלט. אלה הצריכים טיפול ארוך כגון שיקום פה הפתרון המומלץ הינו טיפול שיניים בהרדמה כללית. הרדמה גם היא אינה הליך פשוט ויש לגשת למרפאת שיניים שעובדת עם מרדים מוסמך ולהישמע להוראותיו לפני שמתחילים בטיפול של השתלת שיניים הנעשה תחת הרדמה כללית.

לפני טיפול שיניים בירושלים יש להכין תכנית מובנית

ישנם מטופלים שעוברים חוות דעת מכמה מומחים לפני שהם מתחילים בטיפולי השיניים היות ויש לקבל את התכנית המתאימה ביותר, כאשר כל מומחה יבצע את עבודתו בטיפול שיניים מורכב זה. לפעמים עצם המשפט טיפולי שיניים מורכבים, עשוי להפחיד רבים מהמטופלים, אך היום השיטה היא כה מתקדמת, כך שהמטופלים אינם צריכים להיות מוטרדים יוותר.

זו עובדה ידועה כי טיפולי שיניים מורכבים יותר, נגרמים בשל הזנחה והנזק של המטופלים הינו כפול הן הטיפול עצמו שעשוי לקחת זמן רב והן, התשלום היקר על טיפולים אלה. כרופא שיניים וותיק בכל סוגי טיפולי השיניים ההמלצה שלי היא להיבדק פעמיים בשנה ולהציל את השיניים בזמן. כדאי להישמע להוראות הרופא לתחזוקה נכונה של השיניים, כך שתוכלו למנוע דלקות, חורים ואבנית בשיניים.

מרפאות שיניים העוסקות עם כירורגיית הפה

במקרים רבים, יש להכין את החניכיים ואת הלסת בכלל, לטיפול של השתלת שיניים, היות ובמקרים רבים ישנם כאלה מטופלים שסובלים מנסיגת חניכיים. במקרה זה, יש לבצע ניתוח ולהכין את החניכיים שתהיינה יציבות לקבלת השתלים שיש לקבע בהן. גם חוסר עצם, הינה בעיה מוכרת וקיימים ניתוחים די נפוצים של בניית עצם, על מנת שהשתלים יוכלו להיקבע היטב על החניכיים. כדאי להגיע אל מרפאת שיניים שמחזיקה גם בכירורגים המתמחים בניתוחי פה ולסת.

ניתוחי חניכיים, מטפלים גם במצב של דלקת חמורה שלא מחלימה. ניתוח החניכיים, מיועד לבלום את התפשטותה של הדלקת או של מחלת החניכיים, לנקות את שטח השורשים ולשחזר את החניכיים והרקמה אשר תומכת בהן. ניתוחי פה, כגון הרמת סינוס, מתבצעים כאשר קיים חוסר בעצם לפני השתלה. ניתוח זה למעשה, גורם להגדלת גובה הלסת העליונה, מה שמאפשר באופן קל ובטוח יותר לבצע את השתלת השיניים.

טיפולי שיניים גם לילדים

רפואת שיניים לילדים הינה אחד התחומים החשובים בבריאות כל ילד. זיהוי בעיות בשיניים ובחניכיים כבר בגיל צעיר, יחסוך מהילדים סבל מיותר. יש להתלוות לילד ולהכיר את הרופא המטפל ואת הצוות שכן, רק רופא שיניים המתמחה ברפואת שיניים לילדים יוכל לבצע טיפולים מסוג זה. רופאי השיניים לילדים, מסבירים לילד שלב, שלב לגבי ביצוע הטיפול והם סבלנים מאוד עם הילדים המגיעים למרפאתם. מומלץ כי תהיה כימיה בין הילד לרופא ולצוות המרפאה, כך שהוא יחוש בטוח יותר. אין בארץ מרפאות רבות המחזיקות את כל רופאי השיניים בתחומים השונים אך מרפאתו של ד”ר יוסף לרבה הנמצאת בירושלים מטפלת בכל הגילאים ומבצעת את כל סוגי טיפולי השיניים מן הקלים ועד למורכבים ביותר. לרופא, 30 שנות ניסיון בתחום רפואת השיניים והוא אף מרצה בביה”ס לרפואת השיניים באוניברסיטת הדסה עין כרם.

מרפאת שיניים בירושלים

בכדי לבחור נכון מרפאת שיניים בירושלים, יש כמה פרמטרים לבחירה הנכונה. יש לשאול את בני המשפחה אם הם מרוצים מרופא השיניים שמטפל בהם. בררו מה הזמינות של הרופא ואילו סוג טיפולי שיניים הוא מבצע במרפאתו, או באיזה תחום הוא מתמחה במיוחד. בררו בנוסף, אם רופא השיניים שאליו אתם מתכוננים לגשת לטיפול הוא חבר בהסתדרות רופאי השיניים. בקרו במרפאה , כך שתוכלו להתרשם מהניקיון ומהמכשור המשוכלל שלה וכן מהצוות המטפל.

תוכלו לבקש את דעת המטופלים אם הם מרוצים מהטיפול והיחס. שוחחו עם רופא השיניים וכך תוכלו לדעת אם הוא מקצועי, אדיב וסבלני. כדאי תמיד לבחור מרפאת שיניים שהיא רב תחומית ויש בה את כל המומחים ברפואת השיניים או כירורגיית פה ולסת, כך שלא תצטרכו להתרוצץ מרופא לרופא. בדקו את האחריות הניתנת על סוגי טיפולי השיניים שברצונכם לבצע.

בררו אם מרפאת שיניים בירושלים מומחית לשיקום פה ולסת

היום, טיפולי שיקום פה ולסת, הפכו למבוקשים יותר, במיוחד בקרב האוכלוסייה המבוגרת יותר. התחילו את טיפול השיניים לאחר שכבר אתם יודעים מה המחיר ואם המרפאה באה לקראתכם בהסדרי תשלומים נוחים, היות וכולנו יודעים כי טיפולי שיניים במיוחד השתלות שיניים זה לא טיפול זול. את השתלת השיניים, יש לבצע במרפאת שיניים מומחית, היות ומדובר על טיפול כירורגי מורכב. יש לבדוק את השיטות השונות להשתלת השיניים ואם שיטת אלה, אכן מתאימות לכם על פי מצבכם הבריאותי. הרופא יבקש מכם למלא שאלון, כך שידע אם בכלל אתם יכולים לעבור השתלת שיניים, ציינו אילו תרופות אתם נוטלים באופן קבוע, ואם יש לכם איזה שהיא מחלה כרונית שרופא השיניים צריך לדעת על קיומה.

בררו על המחירים של השתלת השיניים והטיפולים השונים שעליכם לעבור והשוו בין המרפאות השונות. בדיקה יסודית של מרפאות השיניים באזורכם, תסייע לכם בבחירה הנכונה של מרפאת השיניים שתוכל להתאים לכם מכל הבחינות. רופאי השיניים בונים עבורכם תכנית טיפולית לשיקום הפה שעשויה לכלול: סתימות, טיפולי שורש, כתרים ועוד. במידה ומדובר על טיפול מורכב, כדאי כי תבקשו הנחה היות והטיפול יהיה מקיף ויקר.

טיפולי שיניים במרפאות מומחים לבריאות ואסטטיקה

ישנם שירותים שונים שמעניקים רופאי השיניים, כך שגם השיניים תהיינה בריאות וההרגשה של המטופלים תהיה טובה לגבי המראה שלהם. מראה חיצוני מטופח ואסטטי, יגרום להרגשה פנימית טובה יותר. אנשים שמטפלים בשיניהם, לא יחששו לחייך ולחשוף שתי שורות שיניים מושלמות וצחורות. מומלץ לשים דגש לחלל הפה והחניכיים, מה שישמור על בריאותכם לשנים. התכיפות שעליכם לבקר במרפאת השיניים, הינה אחת לחצי שנה, בדרך זו, ניתן יהיה לטפל בשן אשר כדאי יהיה לטפל בה לפני שמצבה יהיה גרוע יותר ואפילו בלתי הפיך. אנשים מבוגרים נוטים לאבד את שיניהם מהר יותר מאשר צעירים והם צריכים לטפל באמצעות ביקורות תכופות יותר בשיניהם.

אם מדובר על שתלים רבים בשיניים, מומלץ לעבור את הטיפול באמצעות הרדמה מלאה, מה שיקל על הטיפול וההחלמה מההשתלות. בין הטיפולים קיימים טיפולים משמרים לשיניים, טיפולי חניכיים ומעקב אחר טיפול. כדאי תמיד להישמע לרופא השיניים לאחר הטיפול שבוצע על ידו, כך שתוכלו לשמור על שיניים וחניכיים בריאות לאורך זמן.

רבים אינם יודעים, אך טיפולי שיניים וביקורים קבועים במרפאת השיניים לא רק ששומרים על היגיינה של הפה, כי אם גם על בריאות הגוף ולהיפך- בריאות לקויה עשויה להשפיע על מצב השיניים שלכם.

רופא השיניים שמוצא קשר בין תזונה נכונה ובריאות השיניים והגוף

שמי ד”ר יוסף לרבה ואני רופא שיניים וותיק מזה 30 שנה. מרפאת השיניים שבבעלותי, מעניקה טיפולי שיניים מגוונים והמטופלים זוכים ליחס אדיב, חם ואישי, תוך שימוש בשיטות טיפול ומכשור מהמתקדמים ביותר. בשנים האחרונות לאחר ניסיוני הרב בטיפולי שיניים מגוונים, התחלתי להתמחות גם בנושא התזונה וניהול אורח חיים בריא ואני מוצא כי קיים קשר ישיר בין תזונה נכונה ואורח חיים בריא לבריאות הפה. תוכלו לבקר במרפאתי בירושלים ולקבל מידע לגבי אורח החיים המתאים לכם.